RCKiK Racibórz
Nie czekaj i zadzwoń!
32 415 20 88
Napisz do nas e-mail:
sekretariat@rckik.pl

Idea krwiodawstwa żyje i ma się dobrze dzięki rodzinom, które ją propagują

Krwiodawstwo to nie tylko misja dzielenia się bezcenną tkanką płynącą w żyłach, ale także podejmowane codziennie wyzwanie, polegające na propagowaniu swoją postawą wobec życia i człowieka idei honorowego oddawania krwi. Potrzeba wyjątkowej charyzmy, by się z nim zmierzyć i pomysłu, by tego „bakcyla" dobra skutecznie zaszczepić w innych.Bywa i tak, że kluczem do tego sukcesu może okazać się podsunięte przez życie rozwiązanie.
Na własnej skórze przekonali się o tym honorowi dawcy krwi związani z raciborskim centrum krwiodawstwa, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym pn. „W wielkiej rodzinie Krwiodawców", ogłoszonym przez Narodowe Centrum Krwi w Warszawie.
Powołana przez Gizelę Kowol – dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu – komisja odnotowała wpłynięcie 7. rodzinnych nagrań wideo, z których 5 zostało zakwalifikowanych do dalszej rywalizacji, jako spełniające wszystkie wymogi regulaminu. Spośród nich, do etapu ogólnopolskiego awansowały dwie rodziny, uzyskując najwyższą ilość punktów przyznanych w kilku kategoriach.
Finalnie, na podium znaleźli się: na 1. miejscu Państwo Dudek z Krostoszowic, na 3. miejscu Państwo Parzonka z Raciborza. Udział w konkursie na etapie regionalnym wzięli ponadto Państwo: Miera, Patała, Kuciej, Kawala, Szendzielorz.
Dzisiaj, 19.10., dyrektor raciborskiej jednostki podjęła uczestników zmagań na zorganizowanym dla nich w siedzibie RCKiK spotkaniu. Wyraziła swoje uznanie wobec każdego z zaproszonych gości, dziękując za wkład w osiągnięty wynik.
Przyznała, że jest pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanej przez nich pasji, niebanalnych i dających do myślenia filmów, które nie tylko edukują, ale i, mając bardziej rozrywkowy charakter, bawią. Zaznaczyła, że sukces rodzin jest wyróżnieniem także dla RCKiK.
Celem wydarzenia było przedstawienie i przybliżenie lokalnej społeczności rodzin, których historie nierozerwalnie łączą się z krwiodawstwem, i zostały opowiedziane na siedem różnorakich sposobów.