2018 rok – Trasa Czerwonej Nitki w Kielcach

Aktualność dodana: 9 maja 2018 przez: Dariusz Opaliński  

Już 9 czerwca 2018 roku serdecznie zapraszamy na trzecią edycję ogólnopolskiego pikniku rodzinnego pn. „Trasa Czerwonej Nitki”, który odbędzie się w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia. Na uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje: mobilne punkty pobierania krwi, strefy aktywności, warsztaty plastyczne, zawody sportowe, symulatory bezpiecznej jazdy, malowanie twarzy oraz koncerty gwiazd: Anity Lipnickiej, Magdy Femme i Marcina Czerwińskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zaczynamy o 14:00!

Czytaj więcej

Czerwona Nitka jest tuż-tuż...10 czerwca 2017 w Szczecinie

Aktualność dodana: 18 maja 2017 przez: Dariusz Opaliński  

Nie ma na świecie drugiej, tak unikalnej i życiodajnej substancji jak krew. Trudno także szukać na świecie grupy, dla której bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi byłaby tak ważna, jak dla dawców krwi. Jest nas wielu, ale może być jeszcze więcej!

10 czerwca 2017 roku to wyjątkowa data w kalendarzu każdego, któremu bliska jest idea krwiodawstwa. Tego dnia, na Wałach Chrobrego w Szczecinie, odbędzie się „Trasa Czerwonej Nitki”, która jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Twoja krew, moje życie” realizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”.

Czytaj więcej

Trasa Czerwonej Nitki

Aktualność dodana: 7 Czerwca 2016 przez: Dariusz Opaliński  

Czym właściwie jest Czerwona Nitka?

Choć na co dzień różnimy się, łączy nas jedno – krew. To wyjątkowa substancja, którą mogą wytworzyć jedynie nasze organizmy. To pierwotne dobro, którym może podzielić się niemal każdy.

Obok nas jest mnóstwo czerwonych nitek. Niestety, wielu z nich nikt nie chwyta. Za mało jest ludzi, którzy włączają się w ogólnonarodowy krwioobieg. Oddając krew, zapewnimy bezpieczeństwo nie tylko anonimowym biorcom, lecz także sobie i naszym bliskim.

11 czerwca 2016Chwyć Czerwoną Nitkę: przyłącz się do sieci ludzi, którzy oddając krew, sprawiają, że wszyscy możemy czuć się bezpieczniej.

Czytaj więcej